Gece Evi Serisi Turkiye Fan Sitesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Evi Serisi Turkiye Fan Sitesi

4 posters

Kitap Özeti!!!

cherokee_girl
    cherokee_girl
    Editör

Kadın Terazi Sıçan
    Başarı Puanı : 717
    Doğum tarihi : 03/10/96

Kitap Özeti!!! Empty Kitap Özeti!!!

Mesaj tarafından cherokee_girl Paz Eyl. 12, 2010 1:06 am

Stark..

Stark Neferet'e dik dik baktı, kilitli olduğunu bilmesine rağmen,eli kapı tokmağının üzerindeydi,ayrıca Neferet ona straight'i geri verebilirdi ve onun (Stark'ın) yapabileceği hiçbirşey olmazdı.(Bu konuda hiçbirşe...y yapamazdı.)Neferet'in yüzü vurdumduymazlığını korudu.
    "Stark,otur,"biraz daha sertçe tekrarladı.Ama Stark kapıdaki pozisyonundan ona dik dik bakmaya devam etti.Onun söylediklerini asla yapmayacaktı,eğer onun üzerinde kontrol kurabilseydi,onun kuklası gibi hareket ederdi.Ne kadar iradesi varsa kullanarak söylediklerinin tam tersini yapmak istiyordu,ama tabii ki,soğukça gülümseyerek,Neferet ona odaklanmış ve Stark kendini ona doğru yürürken ve onu otururken bulmuştu,ikisine de içinden küfür etti.
    "Yani,Stark,"dedi Neferet yumuşak bir şekilde konuşarak . Meraklanmaya başlamıştım."Daha fazla bir şey söylemedi ve Stark can sıkıcı bir şekilde onun sözlerine teslim olmadı. Stark kendi ayaklarına, evrenin sırlarını saklıyorlarmış gibi gözlerini dikti..Neferet ona uzun bir süre süzerek baktı,sonra aniden "Stark,ruhun bedeninden ayrılınca nereye gittin ?" dedi.Bu soru Stark'ı çok şaşırttı ve ayağıyla nasıl ilgilendiğini unuttu.Kendini hemen toparladı ve doğrudan onun yüzüne bakmadı.Buna rağmen bir çift dakika sonra küçük bir risk alarak Neferet'in yüzüne hızlı bir bakış attı ve bükülmüş dudaklarını gördü böylece tepkisi farkında olunmamaktan çıktı.Sonra,gözlerini yeniden ayaklarına çevirdi.
    "Öbür dünyaya mı gittin? bu soru öncekinden de fazla bir şok etkisi yarattı. Ne yazık ki, iş işten geçtiğinde, yapabileceği bir şey yoktu. Gözleri Neferet'inkilere kilitlendi ve artık saklamak için bir şansı kalmadığını anladı. Neferet'in dudağı yavaşça yukarı doğru kıvrıldı ama Stark hala saklamaya çalışıyordu.
    "Neden öyle düşündün?" diye sordu.
    "Aman Stark. Sadece bildiklerini anlat bana."
    Stark bir şey söylemedi. Neferet'in diğer dünyayı nerden öğrendiğiyle ilgili hiçbir fikri yoktu, ama Stark'ın bildiğini nereden biliyordu? Ayakları, bir kez daha gittikçe ilginçleşiyordu. Ama Neferet'in sabrı azalıyordu. Neferet'in gözleri kısıldı, ve sonra Stark Wil'in ona söylediği her şeyi Neferet'e anlatma ihtiyacı olduğunu hissetti. Ağzını her şeyi anlatmak için açar açmaz, aklına kendisinin Zoey ve diğerlerini ne büyük derde sokabileceğini düşündü. Ağzı tekrar kapandı.
    "Öğrendiklerini anlat" dedi Neferet sertçe.
    Stark'ın ağzı tekrar açıldı, ama beyninin arkasındaki küçük ses, "Hayır anlatacağımı sanmıyorum, teşekkürler" dedi. Neferet'e her şeyi söyleme baskısı, gittikçe büyüdü. Neferet'e her şeyi söyleme baskısı, gittikçe büyüdü ve Stark'ı sıkmaya başladı. Tekrar Neferet'e söylemeye çalışırken beynindeki ses onu sorguladı. "Ama neden?" diye sordu ses. "Söylediklerini Zoey'e karşı kullanabilecekken neden ona her şeyi anlatasın?"Stark, Neferet'e herhangi bir şeyi söylemedikçe, Neferet'in siniri gittikçe bozuluyordu ve endişeleniyordu. Bunun ona (Neferet'e) daha önce hiç olmadığı yüzünden belliydi. Ne yapacağını bilmiyordu. Ama sonra, Neferet gülümsedi. Gözleri kısıldı ve Stark, çok büyük bir acı hissetti.
    Bu daha önce hiç hissetmediği bir şeydi. Her tarafına bıçak saplanıyor gibiydi. Kendisini bedenini korumaya zorladı, ama bu, bıçakları durdurmadı. Sonra üzerine buz gibi soğuk su dökülmüş gibi yakıcı bir his geldi. Bu his saatler sürecek gibiydi, sonra kapı açıldı.Zoey
    Daha gerçekten neler olduğunu bile anlayamadan, kapıda duruyordum. Nefesimi tutup Stark'ın orada olup olmadığını merak ettiğim bir an orada kaldım. O zaman kapının arkasından gelen acı dolu haykırışları duydum ve Neferet'in Stark'a bir şey yaptığını anladım.
    Ateşi kullanarak, kapıyı patlatıp küçük, kokulu, zindan gibi odaya girdim. Gözlerim ilk önce yerde acı içinde kıvranan Stark'a gitti, girişimden dikkati dağılan Neferet bana baktı ve Stark'a yaptığı her şey durdu. Stark durdu ve yorgun , zorla nefes alan bir şekilde uzandı.
    "Ona ne yaptın sen” diye sordum sakince. Neferet sırıttı. "Ona sadece birkaç soru soruyordum. Diğer dünyayla ilgili, mesela orada ne öğrendi? Öğrenmemesi gereken neyi çözdü?"
    Tamamen şok olmuştum - Diğer dünyayı nasıl öğrenmişti? Ona Stark mı söylemişti?-Ama hızlıca yüz ifademi düzelttim. "Her neyse, Neferet" dedim, Stark'a doğru yürüyüp kalkmasına yardım ettim.
    "Ee, Will sana ne dedi?" diye sordu Neferet. Soru bana yöneltilmiş gibi gözüküyordu. Neden yaptığımı bilmiyordum ama yaptım: Neferet'e saldırdım. Ona koştum ve yapabildiğim her şeyi yaptım – yumrukladım, ısırdım, pençeledim, çimdikledim. Ben biraz sakinleşene kadar tepki vermedi, sonra sanki bir kuş tüyü kadar hafifmişim gibi üstünden attı. Sonra gülümsedi, Stark'a baktı ve odayı terk etti.
    Stark'a neler olduğunu sormak üzereydim, ama o yine yerdeydi. Neferet'e olan kızgınlığımla dolu olarak, ayağa kalkmasına yardım ettim. "İyi misin Stark? O sana ne yaptı?"
    Kahverengi gözleri benimkileri buldu, sonra bir daha hiç duyamayacağımı sandığım bir ses duydum. Stark'ın yüzünde kimi gördüğümü düşünerek baktım, ve sonra dudaklarından Heath'in sesi geldi. "Zo? N'oldu?"

Offf çok heyecanlandım yaa.. 5 ay var ama daha Sad
    shaunee&erin
    shaunee&erin
    Moderatör

Kadın Kova Sıçan
    Başarı Puanı : 376
    Doğum tarihi : 22/01/97

Kitap Özeti!!! Empty Geri: Kitap Özeti!!!

Mesaj tarafından shaunee&erin Paz Eyl. 12, 2010 1:13 am

hiç bişey anlamadım ne oluyo ordaaa Very Happy yani sonunu anlamadıım Very Happy Very Happy starka bakıyo ama heath'ın sesini d- sanırım anladım ama kabullenemiyorum gibi bişey Very Happy of yaa 5 ay nasıl sabrediceksek Very Happy
    cherokee_girl
    cherokee_girl
    Editör

Kadın Terazi Sıçan

Mesaj tarafından cherokee_girl Paz Eyl. 12, 2010 1:49 am

Aynen ikiz yaa Very Happy şimdi kalan 5 kitabın tümü elimde olsa ne güzel olurdu Very Happy
    DreaMs.
    DreaMs.
    Çaylak
    Çaylak

Kadın Boğa Sıçan
    Başarı Puanı : 989
    Doğum tarihi : 02/05/96

Mesaj tarafından DreaMs. Paz Eyl. 12, 2010 7:06 pm

seriyi geç okumam çok ii oldu yani ocak ayına kadar bunları tabikide bitiririm ama daha önceden okusaydm baştan çıkarılmışı sonra yanmışı fln çok zor beklerdim ztn çok sabırsızımdır Very Happy herneyse p.i.t cnm Smile
    Alpcemos
    Alpcemos
    Admin

Erkek Ikizler Domuz
    Başarı Puanı : 247
    Doğum tarihi : 13/06/95

Mesaj tarafından Alpcemos Paz Eyl. 26, 2010 3:19 pm

Bende seriyi geç okumam çok iyi oldu diyodum ama dün baştan çıkarılmışla yanmışı aldım baştan çıkarılmışın son 79 sayfasındayım özellikle bitirmedim Very Happy o 79 sayfayı sindire sindire okuciğimmm Very Happy
    cherokee_girl
    cherokee_girl
    Editör

Kadın Terazi Sıçan

Mesaj tarafından cherokee_girl Ptsi Eyl. 27, 2010 7:20 pm

Haha benim Bree Tanner olayına dönmüş. İncecik kitabı 1 haftada falan bitirmiştim Very Happy İyidir iyidir Very Happy

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 11:10 am